İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Meftun / La Dévotion / Devoted

Spread the love

 

MEFTUN/LA DÉVOTION / DEVOTED

MEFTUN/LA DÉVOTION / DEVOTED (Belg./Doc)

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

Turkey. 2017. Yön. / Réal./ Dir.: Hasan Ete. 14.45 min.

Türkçe, İngilizce altyazılı / Original Turkish version with English subtitles

Version originale turque avec sous-titres anglais

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

https://www.youtube.com/watch?v=36L9L3spgaA

On yedi yaşındayken çeşme başında başlayan aşkına başlık parası yüzünden kavuşamayan Mehmet Orhan Turan, o günden bugünlere kadar aşkından vazgeçmemiştir. Ağrı’nın Taşlıçay ilçesindeki çeşmenin yanına kulübe yapmıştır ve günün neredeyse tamamını burada geçirmektedir. Yetmiş yaşında olan Mehmet Orhan Turan, elli üç senedir sevdiği kadının geleceği günü beklemektedir.

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
Mehmet Orhan Turan ne renonce pas à son amour qui commença à la fontaine du village et qui fut empêché à cause du prix de la dote. Il passe presque que toutes ses journées dans une cabane en bois en espérant le retour de sa bien-aimée au village de Tasliçay-Ruisseau aux rochers- de la ville d’Agri. Il a 70 ans et il attend depuis 53 ans.

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
Mehmet Orhan Turan couldn’t get together with his lover, who he felt in love at the fountain when he was 17 years old; and since those days he hasn’t given up her love until today. He made a wooden cabin near the fountain in Taşlıçay Town of Ağrı and he almost spends all day there. Mehmet Orhan Turan who is 70 years old now, still has been waiting in hope the day his lover woman to come for 53 years.

 

 

 

Bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir