İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Tablo / La peinture / The Painting

Spread the love
Tablo – La Peinture / The Painting

TABLO/LA PEINTURE /THE PAINTING

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

Türkiye. 2017. Yön.: Mert İnan. 7.20 dk.

Oyn.: Candan Eriş, Naz Genç, Tolga Barman, Cemil Toprak, Saadet Çömlekçioğlu, Zeliha Yılmaz, Mehmet Yılmaz

Türkçe, İngilizce altyazılı / Version originale turque avec sous-titres anglais / Original Turkish version with English subtitles

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

 

 

Mülteci bir kadın yola çıkarken yanına yalnızca bir tablo ve bozuk bir müzik kutusu alabilmiştir. Kadın bota binme vakti gelene kadar bir yerde beklerken tablosundan, müzik kutusunun sesini duymaya başlar. Tablodaki kurşun deliklerinden birinden içeriye bakar ve tablonun hafızasındaki eski güzel anılarını görmeye başlar.

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

Une réfugiée a pu se procurer une peinture et une boîte à musique brisée lorsqu’elle s’est échappée de chez elle. Elle commence à entendre le son de la boîte à musique venant de la peinture alors qu’elle attend le bateau. Elle regarde à travers l’un des trous de projectile dans la peinture et y voit alors de vieux souvenirs agréables.

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
A refugee woman was able to get only a painting and a broken music box when she escaped from her home. The woman starts to hear the voice of the music box from the painting while she is waiting for the boat. She looks through one of the bullet holes in the paiting and begins to see her beautiful old memories inside.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir