İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Tangent

Spread the love

Tangent

TANGENT
– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
Türkiye. 2016. Yön.: Cenk Demirkıran. 8 dk.
Oyn.: Cıparisa ALİŞEROVA, Nazgül TENTİYEVA, Cenk Nefes DEMİRKIRAN, Ahmet Fahri EKİM, Gökçen TONGUT, Süleyman TONGUT, Kadir YOĞURTÇU, Pınar AKÇAY DEMİRKIRAN
Türkiye ve Kırgızistan Türkçesi, Fransızca altyazı
– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
Örnek: https://www.youtube.com/watch?v=Nvw4XD805NU
Yönetmen Cenk Demirkıran’ın katılımıyla
Sovyetler Birliği’nin dağılmasından beri post Sovyet ülkelerinden birçok anne kendi çocuklarının geleceği için, başka ülkelerde başka çocuklara bakıcılık yapmaktadır.
Kırgızistan’da yaşayan Alina’nın, Türkiye’de çocuk bakıcısı olan annesine kavuşmak için bulduğu çare ise Türkiye’de yüksek lisans bursu kazanmaktır.

Bir yandan burs sonucunu beklerken bir yandan da annesinin onun doğum gününde Bişkek’e geleceği günü heyecanla bekler. Oysa yaşam bazan tanjant (teğet) çizgilerinden oluşur.

TANGENT
– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
Turquie. 2016. Réal.: Cenk DEMİRKIRAN. 8 min.
Avec Ciparisa ALISEROVA, Nazgül TENTIYEVA, Cenk Nefes DEMIRKIRAN, Ahmet Fahri EKIM, Gökçen TONGUT, Süleyman TONGUT, Kadir YOGURTÇU, Pinar AKÇAY DEMIRKIRAN
Version originale turque et turque de Kirghizistan avec sous-titres français
– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
Extrait : https://www.youtube.com/watch?v=Nvw4XD805NU
Avec la participation du réalisateur Cenk Demirkiran
Après la chute de l’URSS, beaucoup de mères des pays postsoviétiques travaillent dans des pays étrangers comme aupair pour pouvoir donner un avenir confortable à leurs enfants. Alina qui vit à Kirghizistan trouve une solution pour voir sa mère et vivre ensemble à Istanbul; avoir une bourse de maîtrise en Turquie.

Elle attend le résultat de sa soumission et aussi sa mère qui s’organise à venir à Bichkek pour son anniversaire. Pourtant, la vie est faite parfois des lignes tangentes.

TANGENT
– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
Turkey. 2016. Dir.: Cenk Demirkıran. 8 min.
With: Ciparisa ALISEROVA, Nazgül TENTİYEVA, Cenk Nefes DEMIRKIRAN, Ahmet Fahri EKIM, Gökçen TONGUT, Süleyman TONGUT, Kadir YOGURTÇU, Pinar AKÇAY DEMIRKIRAN
Original Turkish of Turkey and Turkish of Kyrgyzstan version with French subtitles
– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
Fragment: https://www.youtube.com/watch?v=Nvw4XD805NU
With the participation of Director Cenk Demirkiran
After Soviet Union was dissolved, many mothers from post Soviet countries work abroad as a babysitter to provide a comfortable future for their own children. Alina, living in Kyrgyzstan finds a solution to reach her mother and living together with her in Istanbul; to get a scholarship for master degree in Turkey.

She waits for the result of her application and also for her mother who plans to come to Bishkek for her birthday. However, life sometimes is made of tangent lines.

Bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir